Kalkulator OC i AC - porównaj ceny i kup ubezpieczenie samochodu online

Jak działa nasz kalkulator OC?

Działanie naszego kalkulatora jest bardzo proste i nawet osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu narzędzi, poradzi sobie z jego obsługą. Przed rozpoczęciem kalkulacji przygotuj swoje prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Ułatwi Ci to uzupełnienie wymaganych w formularzu danych.

W pierwszej kolejności konieczne jest zebranie przez kalkulator wszystkich niezbędnych informacji. Musimy tu zaznaczyć, że ilość pytań i ich forma zostały narzucone przez kilkanaście towarzystw, z którymi współpracuje nasza porównywarka. Każda z odpowiedzi wpływa na składkę, ale w jakim stopniu dokładnie, zależy od wybranego ubezpieczyciela. Dlatego właśnie znajdziesz u nas pytania dotyczące nie tylko Twojego samochodu i historii ubezpieczenia, ale także miejsca zamieszkania, ilości posiadanych dzieci, czy też kierowców dodatkowych.

Po zebraniu wszystkich danych kalkulator przesyła je do centrali towarzystwa. Stamtąd otrzymuje informacje zwrotne w postaci gotowych do zaprezentowania Ci ofert. Nasza porównywarka automatycznie segreguje je w zależności od ceny, ale zawsze możesz zmienić kryterium prezentacji ofert. Do Ciebie należy już tylko wybór polisy, która będzie spełniać Twoje oczekiwania odnośnie zakresu i ochrony dodatkowej.

Wszelkie dane jakie wpisujesz do kalkulatora są odpowiednio szyfrowane, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo i odpowiednio przez nas przechowywane. Informacje jakie posiadamy są wykorzystywane tylko i wyłącznie do tego, aby przedstawić Ci jak najlepszą propozycję ubezpieczenia. Przez cały czas dokładamy wszelkich starań, aby nasze zabezpieczenia danych były na najwyższym poziomie. Nigdy również nie sprzedajemy posiadanych informacji firmom zewnętrznym.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne pomożemy Ci znaleźć?

Za pośrednictwem naszego kalkulatora oc możesz znaleźć następujące ubezpieczenia:

  • OCpolisa odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie obowiązkowe, które musi posiadać każdy pojazd poruszający się po polskich drogach. Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie, dlatego też najlepszym kryterium jego wyboru będzie cena.
  • ACochrona twojego pojazdu. Ubezpieczenie, które chroni samochód wraz z wyposażeniem standardowym oraz dodatkowym (za odpowiednią dopłatą). Polisa, w której przede wszystkim należy zwracać uwagę na zakres, a nie na cenę. Dzięki naszej porównywarce możesz zestawić ze sobą różne oferty i wybrać tę, która będzie chronić Twoje auto najlepiej.
  • ASSassistance, czyli pomoc na drodze. Jest to polisa, która będzie pomocna, jeśli w trakcie podróży Twoje auto „odmówi posłuszeństwa”. W zależności od zakresu ubezpieczenia jaki wybierzesz, do towarzystwa będziesz mógł się zwrócić w razie kolizji, wypadku, awarii, braku paliwa, czy też uszkodzenia opony. Rodzaj pomocy będzie uzależniony od warunków zawartej umowy.
  • NNWubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków chroni kierowcę danego pojazdu oraz jego pasażerów. Dzięki tego rodzaju ochronie w razie wypadku (i doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu), osoby poszkodowane otrzymają dodatkowe środki na leczenie oraz ewentualną rehabilitację.
  • Ochrona opon, ochrona szyb i ochrona prawnadodatkowa polisa w postaci ochrony szyb, opon, czy pomocy prawnika, często proponowana jest zarówno do ubezpieczeń OC, jak i pakietów z autocasco. W ich przypadku również wymagana jest opłata dodatkowej składki.

Dlaczego warto skorzystać z naszego kalkulatora?

Korzystanie z naszej porównywarki daje Ci wiele korzyści i oszczędności. Przede wszystkim oszczędzasz czas, ponieważ w jednym miejsc masz możliwość sprawdzenia ofert kilkunastu ubezpieczycieli naraz. Oszczędzasz również pieniądze – porównując ze sobą polisy możesz zawsze wybrać tę z najniższą składką. Wykonanie kalkulacji zajmie Ci kilka minut, a zakup ubezpieczenie nie potrwa dłużej.

Jesteśmy specjalistami na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, dlatego też zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Na stronach naszej porównywarki znajdziesz wiele cennych informacji o ubezpieczeniach, a jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować. Oferujemy Ci naszą pomoc na każdym etapie przeliczania składki oraz zakupu polisy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Częste pytania

Do czego potrzebne są te wszystkie dane?

Wszystkie pytania, jakie znajdują się na naszym kalkulatorze służą tylko i wyłącznie temu, aby jak najlepiej dopasować oferty ubezpieczenia do danego kierowcy. Wszystkie informacje są wysyłane do centrali towarzystw, z którymi współpracujemy, tam z kolei analizowane i odsyłane do nas w postaci konkretnych propozycji. Ponieważ ubezpieczyciele podchodzą do ochrony każdego klienta bardzo indywidualnie, konieczna jest odpowiedź na wszystkie pytania.

Czy trzeba uzupełnić wszystkie pola?

Uzupełnienie wszystkich pól jest konieczne do tego, aby w zestawieniu ofert pojawiły się tylko rzetelne propozycje, które będziesz mógł kupić dokładnie w takiej cenie, jaka się wyświetla. Jeżeli jednak nie wypełnisz wszystkich pól lub podasz swoje dane jedynie w sposób orientacyjny, spowodujesz, że zakres i cena ofert będzie mogła ulec zmianie po zaktualizowaniu informacji. Zatem, aby móc dokonać rzetelnego zestawienia wielu propozycji ubezpieczenia, konieczne jest, abyś odpowiedział na wszystkie pytania, jakie znajdują się w naszym kalkulatorze.

Jak kupić wybrane ubezpieczenie?

Kiedy udzielisz odpowiedzi na wszystkie pytania, które znajdują się w naszym kalkulatorze i wybierzesz interesującą Cię ofertę, możesz przejść od razu do jej zakupienia. W tym celu kliknij przycisk „przejdź na stronę”. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę danego ubezpieczyciela, gdzie będziesz musiał uzupełnić jeszcze kilka niezbędnych danych. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu, danych o pojeździe jak np. numer VIN, nr rejestracyjny, czy też innych informacji jakie będą niezbędne do zawarcia umowy i przesłania dokumentów na Twój adres e-mailowy. Następnie wybierzesz formę płatności, wykonasz przelew i to wszystko. Zakończyłeś zakup ubezpieczenia dla Twojego samochodu.

Pomyliłem się wpisując dane na polisie. Co robić?

Jeśli dokonałeś zakupu ubezpieczenia i dopiero nieco później zauważyłeś, że gdzieś się pomyliłeś, nie czekaj tylko od razu skontaktuj się z towarzystwem, w którym kupiłeś ubezpieczenie lub też z nasza infolinią, pod numerem (22) 270 00 00. Podaj numer polisy oraz powiedz, które dane wymagają poprawy. W ciągu kilku godzin powinieneś otrzymać na swój adres mailowy poprawione dokumenty z poprawionymi błędami.

Nie mam przy sobie wszystkich dokumentów?

Jeśli nie możesz podać dokładnych informacji, bo nie nie masz przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego – to nic nie szkodzi.. To, czego nie pamiętasz możesz napisać jedynie orientacyjnie, w przybliżeniu. Pamiętaj jednak, że wtedy ceny ubezpieczeń na stronie porównania, nie będą ostateczne, ale mogą się zmienić, kiedy poprawisz niektóre informacje.

Dlaczego mam użyć tego kalkulatora?

W internecie wiele jest stron, które deklarują przeliczenie i zestawienie ze sobą ofert wielu różnych ubezpieczycieli. Jednak w wielu przypadkach ceny podawane są tylko orientacyjne i aby móc zakupić wybraną polisę konieczne jest przejście na stronę ubezpieczyciela i podanie wszystkich danych od nowa. Niejednokrotnie, aby poznać cenę, trzeba skontaktować się z infolinią porównywarki. W przypadku naszego narzędzia sam decydujesz, czy chcesz wszystko załatwić samodzielnie, czy też wolisz skorzystać z pomocy jednego z naszych konsultantów. W naszym kalkulatorze, po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, możesz również kupić każde ubezpieczenie w cenie, którą Ci przedstawiamy.

Miałem stłuczkę. Gdzie zadzwonić?

Jeśli miałeś stłuczkę na drodze i potrzebujesz pomocy lawety, zadzwoń od razu na infolinię swojego ubezpieczyciela. Numer do niego na pewno jest podany na certyfikacie OC, który wozisz ze sobą w dokumentach. Pod ten sam numer zadzwoń również wtedy, gdy chcesz zgłosić szkodę. Konsultant towarzystwa nie tylko zapyta o wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przyjęcia takiego zgłoszenia, ale i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Dopiero planuję kupić auto. Czy też mogę sprawdzić cenę ubezpieczenia?

Oczywiście. Można podać wszystkie informacje orientacyjnie i sprawdzić, jakie będą przedziały cenowe ubezpieczeń. Pamiętaj jednak, że przedstawione oferty mogą się zmienić w momencie, kiedy podasz już prawdziwe dane. Aby móc przeliczyć oferty w ten sposób, musisz jedynie wiedzieć, jaki samochód chcesz kupić (marka, model, rok produkcji itp.).

Kalkulator ubezpieczeń OC AC - ceny OC od 309,00 zł Kalkulator OC AC, porównujący oferty z 10 największych TU, wybierze dla Ciebie sprawdzone ubezpieczenie OC I AC. Nie przepłacaj, sprawdź jak to działa! najtaniejuagenta
Oceń nasz kalkulator
4.27 /5 z 694 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}