Darmowy kalkulator OC i AC - szybko porównaj ceny i kup ubezpieczenie samochodu online

Jak działa nasz szybki kalkulator OC?

Działanie naszego kalkulatora ubezpieczeń jest bardzo proste i szybkie. Nawet osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu narzędzi, z łatwością poradzi sobie z jego obsługą. Przed rozpoczęciem kalkulacji polisy przygotuj swoje prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Ułatwi Ci to uzupełnienie wymaganych w formularzu danych.

Jakie dane musisz wpisać, aby wykonać kalkulację ubezpieczenia?

W pierwszej kolejności konieczne jest zebranie przez kalkulator wszystkich niezbędnych informacji. Musimy tu zaznaczyć, że ilość pytań i ich forma zostały narzucone przez kilkanaście towarzystw, z którymi współpracuje nasza porównywarka. Każda z odpowiedzi wpływa na składkę, ale w jakim stopniu dokładnie, zależy od wybranego ubezpieczyciela. Dlatego właśnie znajdziesz u nas pytania dotyczące nie tylko Twojego samochodu i historii ubezpieczenia, ale także miejsca zamieszkania, ilości posiadanych dzieci, czy też kierowców dodatkowych.

Po zebraniu wszystkich danych kalkulator ubezpieczeń OC AC przesyła je do centrali towarzystwa. Stamtąd otrzymuje informacje zwrotne w postaci gotowych do zaprezentowania Ci ofert. Nasza porównywarka automatycznie segreguje je w zależności od ceny, ale zawsze możesz zmienić kryterium prezentacji ofert. Do Ciebie należy już tylko wybór polisy, która będzie spełniać Twoje oczekiwania odnośnie zakresu i ochrony dodatkowej.

Wszelkie dane jakie wpisujesz do kalkulatora są odpowiednio szyfrowane, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo i odpowiednio przez nas przechowywane. Informacje jakie posiadamy są wykorzystywane tylko i wyłącznie do tego, aby przedstawić Ci jak najlepszą propozycję ubezpieczenia. Przez cały czas dokładamy wszelkich starań, aby nasze zabezpieczenia danych były na najwyższym poziomie. Nigdy również nie sprzedajemy posiadanych informacji firmom zewnętrznym.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne pomożemy Ci znaleźć?

Za pośrednictwem naszego kalkulatora OC i AC znajdziesz:

 • OC - ubezpieczenie chroni przed finansowymi konsekwencjami spowodowanej przez Ciebie szkody w mieniu lub zdrowiu osoby trzeciej.
 • AC - ubezpieczenie dobrowolne - pokryje koszty naprawy Twojego auta, jeśli do uszkodzeń dojdzie z Twojej winy. Polisa rekompensuje również straty finansowe po kradzieży pojazdu i działaniu żywiołów.
 • ASS (assistance) - ubezpieczenie pomocne podczas podróży i problemów na drodze: po kolizji, wypadku, kradzieży lub awarii auta/li>
 • NNW (ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) - osoby poszkodowane w wypadkach otrzymają dodatkowe środki na leczenie i rehabilitację./li>
 • Ochrona opon, szyb i ochrona prawna - dodatkowe ubezpieczenie, proponowane przez niektóre towarzystwa do OC i/lub AC.

Jak kupić ubezpieczenie OC na najtaniejuagenta.pl?

Zakup polisy OC/AC w porównywarce najtaniejuagenta.pl składa się zaledwie z trzech kroków:

 • 1. Uzupełnienia w formularzu danych właściciela pojazdu (również współwłaściciela, użytkownika - jeśli są) oraz zgłaszanego do ubezpieczenia samochodu.
 • 2. Sprawdzenia propozycji ubezpieczenia od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych (otrzymujesz nawet 67 ofert OC/AC).
 • 3. Wybrania najkorzystniejszej oferty i przejścia na stronę kalkulatora lub ubezpieczyciela, na której sfinalizujesz transakcję.

Pamiętaj, że na każdym etapie korzystania z kalkulatora najtaniejuagenta.pl możesz poprosić o pomoc jednego z naszych doradców. Skontaktujesz się z nim za pośrednictwem telefonu (tel. 22 270 00 00) lub e-maila.

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do zakupu ubezpieczenia OC. Dzięki temu, osoby poszkodowane przez niego w kolizji lub wypadku komunikacyjnym mogą uzyskać od towarzystwa ubezpieczeniowego rekompensatę za poniesioną szkodę.

Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC (ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym przed jego rejestracją oraz do posiadacza lub kierującego pojazdem historycznym czy wolnobieżnym, od chwili wprowadzenia ich do ruchu.

Uwaga! Zarejestrowany w Polsce samochód musi być ubezpieczony, nawet gdy nie jest już użytkowany (np. jest zepsuty). Wyjątki dotyczą tylko nielicznych przypadków, np. pojazdów czasowo wycofanych z ruchu.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą. W związku z tym, właściciel pojazdu zostaje objęty taką samą ochroną, bez względu na wybrane przez siebie towarzystwo. Przepisy nie regulują jednak ceny ubezpieczenia - każda firma może ustalać ją samodzielnie.

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie OC, należy porównać propozycje różnych towarzystw i kupić polisę w firmie, która oferuje ją po najniższej cenie.

Kryterium ceny powinniśmy kierować się szczególnie wtedy, gdy zależy nam na podstawowym zakresie ochrony. Jeżeli jednak chcemy otrzymać wraz z ubezpieczeniem OC dodatkowe usługi (np. ASS czy NNW), warto sprawdzić również nieco droższe oferty towarzystw. Może się bowiem okazać, że za niewielką dopłatą uda nam się uzyskać znacznie szerszy zakres ochrony pojazdu.

Jak uzupełnić nasz kalkulator OC?

Do kalkulatora OC najtaniejuagenta.pl można przejść bezpośrednio ze strony głównej serwisu (wystarczy kliknąć “Porównaj oferty OC/AC”). Aby otrzymać oferty ubezpieczenia wszystkich współpracujących z nami towarzystw, wystarczy wypełnić tylko jeden formularz.

Wpisujesz w nim kolejno:

Kryterium ceny powinniśmy kierować się szczególnie wtedy, gdy zależy nam na podstawowym zakresie ochrony. Jeżeli jednak chcemy otrzymać wraz z ubezpieczeniem OC dodatkowe usługi (np. ASS czy NNW), warto sprawdzić również nieco droższe oferty towarzystw. Może się bowiem okazać, że za niewielką dopłatą uda nam się uzyskać znacznie szerszy zakres ochrony pojazdu.

 • podstawowe dane pojazdu(m.in. rok produkcji, marka, model i rodzaj paliwa, sposób użytkowania, pochodzenie, aktualny przebieg).
 • dane dotyczące właściciela, np: data urodzenia, adres zamieszkania, data otrzymania prawa jazdy (w formularzu pojawiają się również pytania o imię, nazwisko oraz PESEL posiadacza auta, ale udzielenie na nie odpowiedzi nie jest obowiązkowe) oraz współwłaściciela i użytkownika (wypełniasz tylko, jeśli tacy są).
 • informacje o historii ubezpieczenia właściciela pojazdu (np.: od ilu lat ubezpiecza swoje samochody, ile szkód komunikacyjnych spowodował i ile posiada zniżek za bezszkodową jazdę).

Nasz kalkulator jest intuicyjny - niektóre pola uzupełnimy za Ciebie. Obok każdego zapytania znajdziesz również podpowiedź (kliknij w znak zapytania), która może Ci pomóc w udzieleniu odpowiedzi. Przykładowo: jeżeli nie pamiętasz jaką moc ma silnik w Twoim samochodzie, podpowiedź wskaże, gdzie w dowodzie rejestracyjnym szukać takich danych.

Po wypełnieniu formularza wystarczy kliknąć w przycisk “pokaż oferty”. Na wyniki kalkulacji czekasz zaledwie kilkanaście sekund. W zamian otrzymujesz propozycję ubezpieczenia od kilkunastu towarzystw. Ceny polis będą uporządkowane od najniższej do najwyższej. Oferty możesz filtrować według preferowanego rodzaju ochrony oraz zakresu ubezpieczenia AC.

Wyliczenie możesz (niezobowiązująco) wysłać na swój adres e-mail. Twoja kalkulacja pozostanie też przez pewien czas dostępna na stronie (uwaga! wyłącznie dla Ciebie - osoby postronne nie mają do niej dostępu), tak abyś mógł do niej wrócić w późniejszym terminie.

Chcesz od razu kupić polisę OC? Nic prostszego! Wystarczy wybrać interesującą Cię ofertę i kliknąć w guzik “Przejdź na stronę” lub “Kup online”. Zostaniesz wówczas przekierowany do kolejnej strony, na której wystarczy uzupełnić dane potrzebne do sfinalizowania zakupu (m.in. imię, nazwisko, PESEL, nr rejestracyjny pojazdu i VIN) oraz ustalić formę płatności.

Potwierdzenie zawarcia umowy otrzymasz na Twój adres mailowy, natychmiast po zakończeniu procesu zakupu.

Dlaczego warto skorzystać z naszego kalkulatora OC AC?

Korzystanie z naszego kalkulatora OC daje Ci wiele korzyści i oszczędności. Przede wszystkim oszczędzasz czas, ponieważ w jednym miejscu masz możliwość sprawdzenia ofert kilkunastu ubezpieczycieli naraz. Oszczędzasz również pieniądze – porównując ze sobą polisy możesz zawsze wybrać tę z najniższą składką. Wykonanie kalkulacji zajmie Ci kilka minut, a zakup ubezpieczenie nie potrwa dłużej.

Jesteśmy specjalistami na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, dlatego też zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Na stronach naszej porównywarki znajdziesz wiele cennych informacji o ubezpieczeniach, a jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować. Oferujemy Ci naszą pomoc na każdym etapie przeliczania składki oraz zakupu polisy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Do czego potrzebne są te wszystkie dane?

Wszystkie pytania, jakie znajdują się na naszym kalkulatorze OC służą tylko i wyłącznie temu, aby jak najlepiej dopasować oferty ubezpieczenia do danego kierowcy. Wszystkie informacje są wysyłane do centrali towarzystw, z którymi współpracujemy, tam z kolei analizowane i odsyłane do nas w postaci konkretnych propozycji. Ponieważ ubezpieczyciele podchodzą do ochrony każdego klienta bardzo indywidualnie, konieczna jest odpowiedź na wszystkie pytania.

Czy trzeba uzupełnić wszystkie pola?

Uzupełnienie wszystkich pól jest konieczne do tego, aby w zestawieniu ofert pojawiły się tylko rzetelne propozycje, które będziesz mógł kupić dokładnie w takiej cenie, jaka się wyświetla. Jeżeli jednak nie wypełnisz wszystkich pól lub podasz swoje dane jedynie w sposób orientacyjny, spowodujesz, że zakres i cena ofert będzie mogła ulec zmianie po zaktualizowaniu informacji. Zatem, aby móc dokonać rzetelnego zestawienia wielu propozycji ubezpieczenia, konieczne jest, abyś odpowiedział na wszystkie pytania, jakie znajdują się w naszym kalkulatorze.

Jak kupić wybrane ubezpieczenie?

Kiedy udzielisz odpowiedzi na wszystkie pytania, które znajdują się w naszym kalkulatorze i wybierzesz interesującą Cię ofertę, możesz przejść od razu do jej zakupienia. W tym celu kliknij przycisk „przejdź na stronę”. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę danego ubezpieczyciela, gdzie będziesz musiał uzupełnić jeszcze kilka niezbędnych danych. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu, danych o pojeździe jak np. numer VIN, nr rejestracyjny, czy też innych informacji jakie będą niezbędne do zawarcia umowy i przesłania dokumentów na Twój adres e-mailowy. Następnie wybierzesz formę płatności, wykonasz przelew i to wszystko. Zakończyłeś zakup ubezpieczenia dla Twojego samochodu.

Pomyliłem się wpisując dane na polisie. Co robić?

Jeśli dokonałeś zakupu ubezpieczenia i dopiero nieco później zauważyłeś, że gdzieś się pomyliłeś, nie czekaj tylko od razu skontaktuj się z towarzystwem, w którym kupiłeś ubezpieczenie lub też z nasza infolinią, pod numerem (22) 270 00 00. Podaj numer polisy oraz powiedz, które dane wymagają poprawy. W ciągu kilku godzin powinieneś otrzymać na swój adres mailowy poprawione dokumenty z poprawionymi błędami.

Nie mam przy sobie wszystkich dokumentów?

Jeśli nie możesz podać dokładnych informacji, bo nie nie masz przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego – to nic nie szkodzi. To, czego nie pamiętasz możesz napisać jedynie orientacyjnie, w przybliżeniu. Pamiętaj jednak, że wtedy ceny ubezpieczeń na stronie porównania, nie będą ostateczne, ale mogą się zmienić, kiedy poprawisz niektóre informacje.

Dlaczego mam użyć tego kalkulatora?

W internecie wiele jest stron, które deklarują przeliczenie i zestawienie ze sobą ofert wielu różnych ubezpieczycieli. Jednak w wielu przypadkach ceny podawane są tylko orientacyjne i aby móc zakupić wybraną polisę konieczne jest przejście na stronę ubezpieczyciela i podanie wszystkich danych od nowa. Niejednokrotnie, aby poznać cenę, trzeba skontaktować się z infolinią porównywarki. W przypadku naszego narzędzia sam decydujesz, czy chcesz wszystko załatwić samodzielnie, czy też wolisz skorzystać z pomocy jednego z naszych konsultantów. W naszym kalkulatorze, po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, możesz również kupić każde ubezpieczenie w cenie, którą Ci przedstawiamy.

Miałem stłuczkę. Gdzie zadzwonić?

Jeśli miałeś stłuczkę na drodze i potrzebujesz pomocy lawety, zadzwoń od razu na infolinię swojego ubezpieczyciela. Numer do niego na pewno jest podany na certyfikacie OC, który wozisz ze sobą w dokumentach. Pod ten sam numer zadzwoń również wtedy, gdy chcesz zgłosić szkodę. Konsultant towarzystwa nie tylko zapyta o wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przyjęcia takiego zgłoszenia, ale i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Dopiero planuję kupić auto. Czy też mogę sprawdzić cenę ubezpieczenia?

Oczywiście. Można podać wszystkie informacje orientacyjnie i sprawdzić, jakie będą przedziały cenowe ubezpieczeń. Pamiętaj jednak, że przedstawione oferty mogą się zmienić w momencie, kiedy podasz już prawdziwe dane. Aby móc przeliczyć oferty w ten sposób, musisz jedynie wiedzieć, jaki samochód chcesz kupić (marka, model, rok produkcji itp.).

Kalkulator ubezpieczeń OC AC - ceny OC od 309,00 zł Kalkulator OC AC, porównujący oferty z 10 największych TU, wybierze dla Ciebie sprawdzone ubezpieczenie OC I AC. Nie przepłacaj, sprawdź jak to działa! najtaniejuagenta
3.96 /5 z 69 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down